Viimase paarikümne aasta jooksul on Eesti veekäitluse valdkond läbinud korraliku maratoni. Kui esialgu olime "püksata ja paljajalu", siis nüüdseks puhastavad meie kõige tähtsamat loodusvara moodsad tehnoloogiad, mille käitamine nõueb üha rohkem pädevusi, kui seda vajati aastaid tagasi. Kõik selle on teinud võimalikuks tublid insenerid, keskkonnaspetsialistid ja valdkonna entusiastid erinevatest ettevõtetest ning kõrgkoolidest. Tuleb tunnistada sedagi, et  entusiasmist alati ei piisa ja meie edu Eestis on toetanud rahalaevad Euroopast.

                                         enne                                                                                                        pärast
Kuid nüüdseks oleme jõudnud punkti, kus me tahame ja oleme võimelised aitama ka teisi, sel raskel teel puhta vee ja keskkonna suunas. Olgu selleks veevaldkonna arengukavad, alles teadlaste peas olevad probleemid nagu mikroplast, ravimijäägid või hoopis spetsiifilised tehnoloogiad, mis vajavad kogenud pilku ja abi. 
Nagu eespool sai juba kirjutatud, on veekäitluse valdkond muutunud väga komplekseks ning multidistsiplinaarseks, kus ühe inimese või isegi ettevõtte teadmised ja kogemused jäävad tihti väheseks, et keeruliste probleemidega toime tulla. Seetõttu asutasimegi MTÜ Estonian Water Center, mis koondab oma eriala entusiastid, et ka kõige keerulisem projekt saaks ellu viidud. Kuna tegemist pole äriorganisatsiooniga, siis anname endast kõik, et kogu Eesti veekäitluse valdkond saaks sellest kasu, nii koolituste, huvitavate projektidega kui ka keeruliste probleemide lahendamise kaudu.

//Vesi on kogu looduse liikumapanev jõud//
Leonardo da Vinci